Dječja kuharica "I mi znamo kuhati"

Izdali smo našu prvu dječju kuharicu "I mi znamo kuhati..." na koju smo jako ponosni. Prehrana je važan segment programa našeg vrtića. Radi spoznaje da dijete uči kroz vlastito iskustvo, od 2003.g. provodimo radionice pravilne prehrane. Djeca aktivno i direktno sudjeluju u radionicama kroz upoznavanje, pripremanje i konzumiranje novih i poznatih namirnica, ali na novi i njima zanimljiv način.
Fran (5,7g.) je to lijepo rekao: „Svašta nam je fino, ali mi je najfinije ono što napravim sam.“
Cilj nam je da djeca pravilne prehrambene navike i pozitivna iskustva iz vrtića prenose u roditeljski dom, školu i širu zajednicu i tako postaju «mali ambasadori pravilne prehrane». Stoga smo u svibnju 2008. godine izdali i promovirali dječju kuharicu “I mi znamo kuhati“
U izradi kuharice sudjelovala su djeca srednjih i starijih odgojnih skupina u dobi od 4-6 godina koja su sadržaj oplemenila svojim izjavama, rukopisima i crtežima jela.

Dječju kuharicu možete naručiti i kupiti u našem vrtiću po cijeni od 30 kn.